עו"ד גבריאל כתרי
אזרחות רומנית ודרכון רומני-אירופאי

משרד עו”ד כתרי זכה לחותם האמינות של D&B (דן & ברדסטריט) ישראל על פועלו ביושר וללא דופי במהלך 32 השנים בהן פועל המשרד. הזכאות לחותם האמינות המהווה אות אמון של D&B, מוענקת לאחר בדיקה קפדנית של מומחי דן אנד ברדסטריט באופן מקצועי ואובייקטיבי, ונמדדת על פי פרמטרים מקצועיים ובניהם וותק החברה, מס' עובדים, העדר תביעות משפטיות, מוסר תשלומים גבוה, העדר תלונות מצד ספקים ועוד

עד היום טיפל המשרד בהצלחה במעל 17,000 בקשות אזרחות! הרבה יותר מכל משרד מקומי אחר
אם את או אתה צאצאים לילידי רומניה קרוב לודאי שגם אתם זכאים לאזרחות רומנית. לבדיקה חינם מלאו את הטופס

דרכון רומני אירופאי

הדרכון הרומני (כמו כל דרכון של מדינה אחרת) הוא ראיה לכך שהאיש הנושא את הדרכון הרומני הוא אזרח של מדינת רומניה. לפיכך אדם אינו יכול לבקש ולקבל דרכון רומני טרם הפך לאזרח והינו בעל אזרחות רומנית.

מאות אלפי האזרחים הישראליים הזכאים לאזרחות רומנית, הינם זכאים גם לדרכון הרומני שהפך עם כניסת רומניה לאיחוד האירופי המשותף לדרכון אירופי הפותח בפני המחזיק בו מגוון אפשרויות כמפורט במאמר אודות ההטבות לבעלי דרכון רומני.

על פי הדין הרומני ניתן להחזיק בדרכון זר בנוסף לדרכון הרומני.

מי זכאי לדרכון רומני

לדרכון הרומני זכאים רובם ככולם של אלו שקיבלו אזרחות ישראלית בין המועדים 01/01/1950 עד 24/01/1952 ורבים אחרים שעלו לארץ במועדים שבין אמצע מאי 1964 עד תחילת 1966 שכן הם נותרו בעלי אזרחות רומנית, כמו גם אלו שיצאו מרומניה לאחר 1971 עם דרכון רומני מאחר ולא ויתרו על האזרחות הרומנית.

אלו שויתרו על אזרחותם הרומנית או אזרחותם נשללה מהם, יכולים לקבל דרכון רומני יחד עם ילדיהם הקטינים לאחר שיקבלו את האזרחות הרומנית. צאצאים בוגרים להורים או לסבים שנולדו ברומניה או להורי סבים אם אלו נולדו בין שתי מלחמות העולם (1940-1918) באזורים של רומניה לשעבר שהיום מהווים חלק מרפובליקת מולדובה ודרום אוקראינה ושנשללה מהם האזרחות הרומנית, יקבלו דרכון רומני תחת אחד התנאים הבאים:

1. הם יודעים את השפה הרומנית או שבמעמד הגשת הבקשה לקבלת האזרחות הרומנית בקונסוליה הרומנית יתלווה אליהם אדם בעל רישיון מתורגמן מוסמך ברומניה.
2. הם יגישו את הבקשה לקבלת האזרחות ברומניה

להרחבה בנושא הזכאות ניתן לעיין במדריך לזכאות לאזרחות ודרכון רומנים.