עו"ד גבריאל כתרי אזרחות רומנית ודרכון רומני-אירופאי
1801223335

צאצא לילידי רומניה? לבדיקת זכאות מיידית לאזרחות רומנית מלא את הפרטים הבאים:

Form Fields

 

מי הם הזכאים לאזרחות רומנית [וידיאו ]

דרכון רומני אירופאי

הדרכון הרומני (כמו כל דרכון של מדינה אחרת) הוא ראיה לכך שהאיש הנושא את הדרכון הרומני הוא אזרח של מדינת רומניה. לפיכך אדם אינו יכול לבקש ולקבל דרכון רומני טרם הפך לאזרח והינו בעל אזרחות רומנית.

מאות אלפי האזרחים הישראליים הזכאים לאזרחות רומנית, הינם זכאים גם לדרכון הרומני שהפך עם כניסת רומניה לאיחוד האירופי המשותף לדרכון אירופי הפותח בפני המחזיק בו מגוון אפשרויות כמפורט במאמר אודות ההטבות לבעלי דרכון רומני.

על פי הדין הרומני ניתן להחזיק בדרכון זר בנוסף לדרכון הרומני.

מי זכאי לדרכון רומני

לדרכון הרומני זכאים רובם ככולם של אלו שקיבלו אזרחות ישראלית בין המועדים 01/01/1950 עד 24/01/1952 ורבים אחרים שעלו לארץ במועדים שבין אמצע מאי 1964 עד תחילת 1966 שכן הם נותרו בעלי אזרחות רומנית, כמו גם אלו שיצאו מרומניה לאחר 1971 עם דרכון רומני מאחר ולא ויתרו על האזרחות הרומנית.

אלו שויתרו על אזרחותם הרומנית או אזרחותם נשללה מהם, יכולים לקבל דרכון רומני יחד עם ילדיהם הקטינים לאחר שיקבלו את האזרחות הרומנית. צאצאים בוגרים להורים או לסבים שנולדו ברומניה או להורי סבים אם אלו נולדו בין שתי מלחמות העולם (1940-1918) באזורים של רומניה לשעבר שהיום מהווים חלק מרפובליקת מולדובה ודרום אוקראינה ושנשללה מהם האזרחות הרומנית, יקבלו דרכון רומני תחת אחד התנאים הבאים:

1. הם יודעים את השפה הרומנית או שבמעמד הגשת הבקשה לקבלת האזרחות הרומנית בקונסוליה הרומנית יתלווה אליהם אדם בעל רישיון מתורגמן מוסמך ברומניה.
2. הם יגישו את הבקשה לקבלת האזרחות ברומניה

להרחבה בנושא הזכאות ניתן לעיין במדריך לזכאות לאזרחות ודרכון רומנים.

התכנים באתר זה אינם מהווים ייעוץ משפטי ואינם תחליף לייעוץ משפטי פרטני ע”י מומחה בתחום האזרחות הרומנית. מטרת התכנים באתר לסייע לגושלים בו להרחיב את בסיס הידע שלהם בתחום. על אף המאמצים לעדכן את התכנים הם אינם תמיד מלאים ועדכניים ועשויים להכיל שגיאות, אי דיוקים וכיוצ”ב. הסתמכות על התכנים הינה על אחריות המשתמש בלבד ובעלי האתר לא יהיו אחראים לכל נזק שייגרם לגולשים או לכל צד שלישי כתוצאה מהסתמכות על המידע המופיע באתר.