עו"ד גבריאל כתרי
אזרחות רומנית ודרכון רומני-אירופאי

משרד עו”ד כתרי זכה לחותם האמינות של D&B (דן & ברדסטריט) ישראל על פועלו ביושר וללא דופי במהלך 32 השנים בהן פועל המשרד. הזכאות לחותם האמינות המהווה אות אמון של D&B, מוענקת לאחר בדיקה קפדנית של מומחי דן אנד ברדסטריט באופן מקצועי ואובייקטיבי, ונמדדת על פי פרמטרים מקצועיים ובניהם וותק החברה, מס' עובדים, העדר תביעות משפטיות, מוסר תשלומים גבוה, העדר תלונות מצד ספקים ועוד

עד היום טיפל המשרד בהצלחה במעל 17,000 בקשות אזרחות! הרבה יותר מכל משרד מקומי אחר
אם את או אתה צאצאים לילידי רומניה קרוב לודאי שגם אתם זכאים לאזרחות רומנית. לבדיקה חינם מלאו את הטופס

ההטבות לבעלי דרכון רומני

דרכון רומני, כמו דרכונים של מדינות אחרות החברות בו הינו דרכון של האיחוד האירופאי, וככזה מעניק לאוחזים בו שלל זכויות ואפשרויות במדינות האיחוד:

  1. הזכות לעבוד במדינות האיחוד (בכפוך להגשת בקשה מתאימה). יש להדגיש כי אף שהדרכון הרומני, כדרכון אירופאי, מעניק זכות זאת באופן די נרחב, מבחינה חוקית כל מדינה באיחוד רשאית להגביל את ההגירה למטרת עבודה בהתאם לצורכים הפנימיים שלה.
  2. הזכות להתגורר במדינות האיחוד ללא צורת באשרות, יחד עם בני הזוג וילדים קטינים (גם אם אלו אינם בעלי אזרחות רומנית).
  3. הזכות לרכוש נכנסי נדל"ן ללא הסירבול המשפטי הכרוך ברכישה עבור מי שאינו אוחז בדרכון של אחת ממדינות האיחוד.
  4. אפשרות למעבר חופשי בין מדינות האיחוד ללא צורך בהחתמת דרכון וללא תשלום מכסים.
  5. הזכות לרכישת השכלה גבוהה באופן מסובסד, תוך הנחה משמעותית (ובתנאים מסויימים גם בחינם) לעומת אלו שאינם מחזיקים בדרכון רומני או דרכון אירופי אחר.

הכללת רומניה בתוכנית ה Visa Waiver האמריקאית

בנוסף צפוי הדרכון הרומני להעניק לאוחזים בו קבלת אשרת כניסה אוטומטית לארצות הברית, ללא צורך בויזה מהשגרירות האמריקאית. בארה"ב נמצא כעת בתהליך חקיקה תיקון לחוק ההגירה לפיו חברות חדשות בנאט“ו ובאיחוד האירופאי שמסייעות לה, לא יצטרכו להצטייד בויזה דרך הקונסוליות האמריקאיות, ויקבלו היתר כניסה למדינה באופן אוטומטי דרך אתרים המיועדים לכך. רומניה הינה בעלת ברית קרובה של ארה"ב, אשר חיליה נלחמים לצד הכוחות האמריקאים באזורי עימות שונים ברחבי העולם, והדבר צפוי לסלול כאמור את הדרך לצירופם של בעלי הדרכון הרומני למדינות שאזרחיהן לא חייבות להצטייד בויזה לשם כניסה לארה"ב.